Ümraniye Çilingir

ÜMRANİYE ÇİLİNGİR 7/24 acil arama hattı linkimize tıklayarak bize direk ulaşabilirsiniz. Gezici servis elemanlarımızla hizmetinizdeyiz.  Firmamızın yaptığı işler : Çelik Kapı Açma, Tahta Kapı Açma, Demir Kapı Açma,Kasa Açma, Oda Kapısı Açma, Her Türlü Oto, Araba Kapısı Açma..

Ümraniyenin; Site Mahallesi,Tatlısu Mahallesi,Tepeüstü Mahallesi,Saray Mahallesi,İnklap Mahallesi,Topağacı Mahallesi,Yavuztürk Mahallesi,Hekimbaşı Mahallesi,Cemil Meriç Mahallesi,Aşağı Dudullu Mahallesi,Yukarı Dudullu Mahallesi,Esenkent Mahallesi,Alemdağ caddesi, Armağanevler Mahallesi,Elmalıkent Mahallesi,Çamlık Mahallesi,Necip Fazıl Mahallesi,Huzur Mahallesi,Ihlamurkuyu Mahallesi,Altınşehir Mahallesi,Çakmak Mahallesi,Madenler,Parseller,Adem Yavuz Mahallesi,Mehmek Akif Mahallesi,Şerifali Mahallesi,İstiklal Mahallesi,Atakent,Namık Kemal Mahallesi,Tantavi Mahallesi,Esenevler,Dumlupınar,Kazım Karabekir Mahallesi
Yerlerine günün 24 saati hizmet vermekteyiz. 1960 yılına kadar köy olarak kalan Ümraniye, Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilmesinden sonra yoğun göçlere maruz kalmıştır. Belediye ilk defa 1963 yılında kurulmuştur. İstanbul’ un en hızlı kentleşen ve nüfusu hızla artan; köy ve yöre geleneklerinin de aynen muhafaza edildiği ilginç bir kentleşme örneğidir.
Ümraniyede Beşyıldız avm,Asya Park Outlet avm,M1 Meydan Ümraniye avm,Buyaka avm,Lilium avm gibi alışveriş merkezleri Yahya Çavuş, Zigana, Yunus Emre ve Yakamoz parkları bulunan İstanbulun en büyük ikinci ilçesidir.

Etiketler: ümraniye, çilingir, kasa açma, ümraniye mahalleleri, tarih

Şifreli Kilit ve Robotik İle İlgili En Eski Kayıt

Şifreli kilit denince akla gelen tarih 1200 dür. el Cezeri isimli fizik insanı dünyanın otomasyon tarihindeki tanıdığı en eski insandır. el Cezeri’nin dönemine ait kilit örneklerini İran’da ki müzelerde bulmak mümkündür.
el Cezeri 1136 yılında Cizre’nin Tor mahallesinde doğmuştur. Sibernetik alanın kurucusu kabul edilen, fizikçi, robot ve matriks ustası bilim insanı İsmail Ebul İz Bin Rezzaz El Cezeri, 1233’te Cizre’de öldü. Lakabını yaşadığı şehirden alan El Cezeri, öğrenimini Türk Medresesi Camia da tamamlayarak, fizik ve mekanik alanlarında yoğunlaştı ve pek çok ilke ve buluşa imza attı.
Batı literatüründe M.Ö. 300 yıllarında Yunan matematikçi Archytas tarafından buharla çalışan bir güvercin yapılmış olduğu belirtilse de, robotikle ilgili bilinen en eski yazılı kayıt, Cezeri’ye âittir.
Dünya bilim tarihi açısından bugünkü sibernetik ve robot biliminde çalışmalar yapan ilk bilim adamı olan Cezeri’nin yaptığı otomatik makineler günümüz mekanik ve sibernetik bilimlerinin temel taşlarını oluşturmaktadır.”Mekanik Hareketlerden Mühendislikte Faydalanmayı İçeren Kitap” (El Câmi-u’l Beyn’el İlmî ve El-Amelî’en Nâfi fî Sınâ’ati’l Hiyel, Arapça:
بَيْنْ اَلْعِلْمِ وَالْعَمَلِ اَلنَّافِعْ فِي صِناعَةُ الْحِيَلْ) adlı eserinde ortaya koydu. 50’den fazla cihazın kullanım esaslarını, yararlanma olanaklarını çizimlerle gösterdiği bu olağanüstü kitapta Cezeri, “Tatbikata çevrilmeyen her teknik ilmin, doğru ile yanlış arasında kalacağını” söyler. Bu kitabın özgün kopyası günümüze kadar ulaşamadıysa da, bilinen 15 kopyasından 10’u Avrupa’nın farklı müzelerinde, 5 tanesi Topkapı ve Süleymaniye kütüphanelerinde yer almaktadır.

Etiketler: İlk şifreli kilit şifreli kilidin icadı el cezeri bulamaca ilk şifreli kilidin mucidi